GRUPY WSPARCIA

Prowadzenie tych zajęć jest częścią naszej misji. Jako osoby doświadczone chorobą onkologiczną poczułyśmy wewnętrzną potrzebę stworzenia grup, których nie znalazłyśmy same w trakcie choroby . Na bazie własnych doświadczeń oraz historii osób , które spotykamy w trakcie lub po chorobie jesteśmy w stanie wyjść naprzeciw potrzebom tej grupy osób.

Na naszej drodze spotkałyśmy wiele wspaniałych projektów tego typu, ale pomimo dobrych chęci wiele z nich okazało się nie dawać zamierzonych efektów. Kluczem jest podejście osób prowadzących, często nieznających sytuacji, w której znajdują się uczestnicy zajęć.  Teoretycznie te osoby wiedzą co się dzieje z człowiekiem w trakcie leczenia ale często łączy się to z poczuciem litości i niedojrzałej empatii, która tak naprawdę stawia te osoby w pozycji ofiary.

Zamierzamy pójść w dokładnie odwrotnym kierunku i pokazać osobom w tej trudnej sytuacji życiowej jak wielki mają potencjał.  Choroba jest często możliwością spojrzenia na swoje życie autentycznie, pozbycia się wielu nieistniejących problemów i otwarcia się na nowe możliwości. Grupy wsparcia mają formę kameralnych spotkań w małej grupie w bezpiecznej i rozluźniającej przestrzeni z kubkiem naszego firmowego napoju imbirowego w ręku, w otuleniu naturalnych olejków.